23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej w obiektywie

23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej to wielkie święto dwóch kultur i dwóch narodów. W Giżycku i okolicznych parafiach, wystąpił chóry z Polski i Ukrainy na zaproszenie Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce, i Parafii Greckokatolickiej pw. św. Trójcy.

W Giżycku gościliśmy też oficjalną delegację z partnerskiego Dubna, którą powitał zastępca burmistrza Kamil Wojciechowski.

Koncert galowy w kościele ewangelickim 6 października, zwieńczył w piękny i wzruszający sposób, nasze dwudniowe wydarzenie z udziałem Chóru Katedry Św. Proroka Ilji Prawosławnej Cerkwi Ukrainy z Dubna (Ukraina), Chóru Cerkwi Greckokatolickiej Św. Piotra i Pawła z Krynicy Zdroju (Polska), Kapeli Bandurzystek "Struny Serca” Lwowskej Profesjonalnej Wyższej Szkoła Kultury i Sztuki (Ukraina), Chóru im. Jana Pawła II Parafii Rzymskokatolickiej z Wydmin (Polska), Chóru Kameralnego "Nowenna” Nauczycieli Dziecięcej Szkoły Muzycznej ze Stryja (Ukraina), Zespołu Pieśni i Muzyki "Sokół” Centrum Kultury i Sztuki z Jaworowa (Ukraina), Chóru Duchowieństwa Dekanatu Dubieńskiego Prawosławnej Cerkwi Ukrainy z Dubna (Ukraina), Chóru Męskiego ,,Dzwin” Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii (Ukraina) oraz organistki Martyny Łukaszewicz z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Giżycku (Polska).

Kolejna edycja koncertów za rok, a my dziękujemy i gratulujemy organizatorom - Związkowi Ukraińców w Giżycku na czele z Janem Pikiem.

23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej 23. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej

Zadanie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Giżycka z wartością dofinansowania w kwocie 17 000 zł

Fot. gizycko.pl / M. Kulas-Szyrmer