Giżycko świętuje Dzień Edukacji Narodowej | fotorelacje

Dzień Edukacji Narodowej 14 października upamiętnia powstanie 250 lat temu Komisji Edukacji Narodowej.

To wyjątkowe święto wszystkich nauczycieli i całego systemu oświaty oraz najlepszy moment, aby podziękować za ogromną pracę i trud włożony w nauczanie i kształtowanie postaw młodego pokolenia, a także docenić rolę edukacji w budowaniu przyszłego społeczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Giżycku.

Z okazji tego szczególnego święta, w Szkole Podstawowej Nr 1 im. św. Jana Pawła II, w piątek 13 października, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

fot. gizycko.pl | K. Zadroga

W sali konferencyjnej Portu Ekomarina, 13 października miało miejsce wręczenie odznaczeń i nagród Burmistrza. Uroczystość została zorganizowana przez giżycki Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Nagrody Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza otrzymali:

Pani Marina Rudis- Rodak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1

Pan Piotr Trochim Nauczyciel wychowania fizycznego oraz świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 1

Pani Maria Dżygało nauczyciel biblioteki w Szkole Podstawowej nr 2

Pani Ewa Ładna nauczyciel matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 3

Pani Barbara Ejsmont nauczyciel matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 4

Pani Ewa Kamińska Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku

Pani Katarzyna Wójtowicz- Pac nauczyciel języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 7

Pani Janina Morska nauczyciel matematyki Szkoły Podstawowej nr 7

Pani Jolanta Łbik nauczyciel współorganizujący kształcenie  w Przedszkolu Miejskim nr 1

Pani Anna Święcka wicedyrektor w Przedszkolu Miejskim nr 4

Wyróżnieni medalami zostali:

Pani Małgorzata Melnyk nauczyciel geografii w Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku

Pani Paulina Szachniuk Albowicz pedagog szkolny w Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku

Pani Joanna Zofia Zabłocka nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku

Pani Barbara Dziekańska nauczyciel instruktor żeglarstwa w Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku

Pani Dorota Aleksandra Saskowska nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku

fot. gizycko.pl | K. Zadroga

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego uroczyste ślubowanie uczniów odbyło się z udziałem Zastępcy Burmistrza Cezarego Piórkowskiego.

fot. Szkoła Podstawowa Nr 2