Głosowanie na projekty w ramach Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego

Drodzy Mieszkańcy!

W tegorocznej, już piątej, edycji Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono kwotę 500 000 zł – po 100 000 zł w każdej z pięciu kategorii: sport, kultura, ekologia, edukacja, infrastruktura, architektura i urbanistyka.

Mieszkańcy Giżycka będą mogli głosować na propozycje projektów, które otrzymały pozytywną opinię Zespołu ds. GBO, w terminie od 18 do 29 września 2017 r., według następujących zasad, zgodnie z zarządzeniem 460/2017 Burmistrza Miasta Giżycka:

• w głosowaniu udział biorą mieszkańcy Giżycka, którzy ukończyli 16 lat,
  • każdy mieszkaniec ma do dyspozycji po 10 punktów w każdej z pięciu kategorii,
  • całą pulę 10 punktów w każdej kategorii można przeznaczyć na jeden projekt lub podzielić na kilka propozycji,
  • głosowanie prowadzone jest w trzech formach:

a) bezpośrednio do urny umieszczonej w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego,

b) korespondencyjnie na adres: Urząd Miejski w Giżycku, Aleja 1 Maja 14, 11-500 Giżycko,

c) elektronicznie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej mojegizycko.pl, w zakładce Giżycki Budżet Obywatelski.

Ponadto, osoby, które mieszkają w Giżycku, ale nie figurują w zbiorach meldunkowych naszego miasta, również będę mogły głosować w ramach GBO 2018, poprzez dołączenie do karty do głosowania „Oświadczenia dot. głosowania w ramach Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego”.

Przypominamy, że 14 września 2017 r., o godz. 16.00, w sali konferencyjnej Ekomariny, odbędą się Lokalne Spotkania Mieszkańców, po zakończeniu których zostanie opublikowana ostateczna lista projektów poddanych pod głosowanie.

Do pobrania:

Oświadczenie GBO 2018