Obowiązkowa KWARANTANNA osób powracających z zagranicy

Każda osoba powracająca z zagranicy powinna przejść  obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Rekomenduje się odbywanie kwarantanny w miejscu zamieszkania.

W przypadku kiedy taka osoba uzna, że nie może odbyć jej w miejscu zamieszkania powinna skontaktować się z:

• Dyżurnym Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 87 429 91 00

• Dyżurnym Straży Miejskiej w Giżycku tel. 986, 87 428 57 54

Po przeprowadzeniu wstępnej rozmowy, Dyżurny przekazuje sprawę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Giżycku (MOPS), który dokonuje wywiadu środowiskowego, w celu podjęcia ostatecznej decyzji o umieszczeniu osoby w kwarantannie zbiorowej. W przypadku pozytywnej decyzji MOPS osoba zostaje umieszczona miejscu kwarantanny zbiorowej.

Osobę pozostającą w kwarantannie obowiązują następujące zasady:
  • całkowity zakaz wychodzenia
  • zakaz spotykania się z innymi
  • obowiązek poddawania się kontroli policyjnej

W przypadku odbywania kwarantanny w miejscu zamieszkania powyższe zasady obowiązują wszystkich domowników.

Do pobrania:

Aplikacja Kwarantanna domowa
aplikacja ułatwiająca przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych,
usprawniająca m.in. potwierdzenie jej odbywania odpowiednim służbom

Informacje: Jacek Szepiłło
Pełnomocnik Burmistrza ds. obronnych, zarządzania kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych

grafika nagłówek: pixabay.com