Sierpień z Visa KINO LETNIE

VISA KINO LETNIE
Plenerowe Projekcje w Ekomarinie
godz. 21.00 WSTĘP WOLNY

W każdą środę i czwartek sierpnia w giżyckim porcie EKOMARINA, plenerowe projekcje polskich i zagranicznych filmów. Środowe "Super hity" i czwartki "Made in Poland", czyli dobre kino w wyjątkowej atmosferze kina pod chmurką. Dla "pływających widzów", podobnie jak w roku ubiegłym, uruchomiona będzie specjalna częstotliwość radiowa 89,01 MHZ! UWAGA! W przypadku złej pogody, seanse odbędą się w budynku Ekomariny. Wakacyjny festiwal filmowy w tym roku obchodzi dziesięciolecie, w Giżycku gości po raz trzeci.

Repertuar 16-17 sierpnia 2017

16.08. Środa "SUPER HITY" godz. 21.00
LEGION SAMOBÓJCÓW

17.08. Czwartek "MADE IN POLAND" godz. 21.00
PITBULL. Niebezpieczne kobiety

DO POBRANIA
REPERTUAR SIERPIEŃ Visa Kino Letnie Gizycko

Oficjalna informacja prasowa

Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017
1 sierpnia 2017
najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy na półmetku

Przed nami sierpień pełen filmowych emocji na najdłuższym wakacyjnym festiwalu filmowym Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017. Plenerowe projekcje w lipcu zgromadziły imponującą publiczność zarówno w Sopocie, Zakopanem i Giżycku. Łącznie 36 filmów zobaczyło już ponad 50 tysięcy widzów.

1. jubileuszową edycję najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017 otworzyła w Sopocie wielka gala wręczenia Diamentowego Klapsa Filmowego - nagrody przyznawanej co roku aktorce lub aktorowi za osobowość wnoszącą do kina pozytywne przesłanie.W tym roku otrzymał ją Maciej Stuhr – jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, mający na swoim koncie wiele zapadających w pamięć ról. Laureatowi towarzyszyli zdobywcy nagrody z lat poprzednich: Piotr Adamczyk, Borys Szyc oraz Artur Żmijewski, a także wielkie gwiazdy polskiego kina Katarzyna Figura i Jerzy Bończak. Zebranych widzów przywitały też gwiazdy na ekranie: Emy Adams, Jeremy Renner oraz Forest Whitaker w oscarowym filmie „Nowy początek”. Tylu gwiazd na inauguracji festiwalu jeszcze nie było!

W tym roku, na zaproszenie organizatorów festiwalu Visa Kino Letnie do Giżycka, prosto z Hollywood, przyleciała również Alicja Bachleda-Curuś. W nowo otwartym Kinie Nowa Fala spotkała się z miłośnikami kina a w porcie Żeglugi Mazurskiej wystąpiła w roli matki chrzestnej katamaranu turystycznego „Alicja”. Wieczorem gwiazda uroczyście otworzyła festiwalowe projekcje nad jeziorem Niegocin. Z Mazur aktorka udała się do bliskiego jej sercu Zakopanego, gdzie zainaugurowała zakopiańską edycję festiwalu.

Przed nami następny miesiąc pełen festiwalowych emocji. W sierpniowej odsłonie Visa Kino Letnie zaprasza na kolejne wyjątkowe wydarzenia filmowe. Jacek Fedorowicz i Małgorzata Potocka spotkają się z legendą Zbyszka Cybulskiego w Hotelu Sopot, widzów w Giżycku zaskoczy „Atak Paniki” z Arturem Żmijewskim i Aleksandrą Adamską, a czarujący głos Evy Żmijewskiej zahipnotyzuje publiczność podczas koncertów w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin oraz w kawiarni festiwalowej w Sopocie.

Visa Kino Letnie jest obecne w najpopularniejszych kurortach Polski przez całe lato. Bezpłatne projekcje odbywają się codziennie, do końca wakacji, na Molo w Sopocie oraz na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. W Giżycku nad jeziorem Niegocin, już po raz trzeci stanął wielki festiwalowy ekran i kilkaset leżaków gdzie filmy można oglądać w każdą środę i czwartek w ramach cyklów filmowych: Superhity i Made in Poland. Specjalna częstotliwość dla żeglarzy umożliwia oglądanie seansów festiwalowych również z zacumowanych w marinie jachtów.

Sopot, Zakopane oraz Giżycko to kurorty, które kochają kino. We wszystkich festiwalowych lokalizacjach na widzów czekają atrakcyjne promocje przy płatności kartą Visa: 50% zniżki dowszystkich filii Muzeum Tatrzańskiego, 10% zniżki na wjazd na Kasprowy Wierch i Gubałówkę oraz wejście do zabytkowej Twierdzy Boyen, rejsy wycieczkowe statkami Żeglugi Mazurskiej, bilety do kina Nowa Fala w Giżycku, a także specjalne menu i 10% zniżki przy płatności kartą Visa w kawiarni festiwalowej Koło Molo w Sopocie.

Partnerzy festiwalu przygotowali mnóstwo atrakcyjnych nagród do wygrania w Plebiscycie Publiczności na Najlepszy Film Festiwalu, na który można głosować poprzez stronę www.Kino.Visa.pl. Wszystkich miłośników lata pełnego filmowych emocji zapraszamy na profil #VisaKinoLetnie na Facebooku.

„Poza kinem letnim, które gwarantuje widzom niezapomniane chwile i emocje poprzez wyświetlanie najlepszych filmów w wyjątkowych okolicznościach przyrody, staramy się zachęcić wszystkich do szybkich, wygodnych i bezpiecznych płatności kartą. W Sopocie, Zakopanem i Giżycku za wybrane atrakcje turystyczne można zapłacić kartą Visa, a na wszystkich, którzy zdecydują się to zrobić, czekają rabaty” – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Wstęp na wszystkie projekcje i atrakcje festiwalu jest bezpłatny.
W Sopocie obowiązuje bilet wstępu na molo. Więcej na www.Kino.Visa.pl

Sponsor tytularny: Visa
Partnerzy strategiczni: Telewizja TVN i TVN Fabuła. Patroni medialni: Wirtualna Polska, Radio Zet, Chilli Zet, Empik, Filmweb, Uroda Życia, Party, Party.pl, Co Jest Grane 24, AMS, Empik Foto.

Sponsor: Bracia Koral. Partnerzy: Astrini Design, Curver, Jawor-Parkiet, Le Coq Sportif. Hotele partnerskie: Hotel Sopot, Nosalowy Dwór, Hotel Tajty. Kino partnerskie: Nowa Fala. Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo.

Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Kąpielisko Morskie Sopot, Urząd Miasta Giżycko oraz Giżyckie Centrum Kultury.

Więcej informacji:

Biuro Prasowe Festiwalu