Sportowcy z GKS Mamry Giżycko pomagają Igorkowi Kamińskiemu

Kolejne serce na plastikowe nakrętki pojawiło się na stadionie miejskim w Giżycku. To inicjatywa klubu, dzięki której pieniądze ze sprzedaży plastiku trafią do 7-letniego Igora Kamińskiego, którego Miasto Giżycko w 2021 r. wspiera w pozyskiwaniu środków na konieczną rehabilitację.   Giżycczanie polubili pojemniki, w których mogą zostawiać swoje plastikowe nakrętki. Obserwujemy to na co dzień, choćby pod Urzędem Miejskim, gdzie stoi "ażurowe serce" Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Wszystko prawdopodobnie przez świadomość, że tak małym gestem możemy komuś pomóc.     Igor Kamiński, urodził się 1 czerwca 2014 roku. Po narodzinach nic nie wskazywało na to, że w następnych latach napotka tyle problemów… Przez pierwsze 4 miesiące życia dokuczały mu kolki, a przez to nieustany płacz. W trakcie wizyty lekarskiej pani doktor zauważyła, że jego rozwój nie jest prawidłowy. Nie potrafił przewrócić się z plecków na brzuszek, ani stabilnie usiąść. Już wtedy rodzice zaczęli poświęcać każdą wolną chwilę, by polepszyć stan zdrowia syna. Od tego czasu zaczęła się  wędrówka po kraju – Warszawa, Białystok, Olsztyn i wiele innych miejscowości. Do dzisiaj rodzina nie wie jakie podłoże mają dolegliwości chłopca. Lekarze zdiagnozowali problemy ze zdrowiem jako  dziecięce porażenie mózgowe. Badania, jakie przeszedł Igor nie wskazują na przyczynę zaburzeń, jednoznaczna diagnoza nie została postawiona. W międzyczasie pojawił się  refluks, wymioty zarówno w dzień, jak i w nocy do 2 roku życia. Niestety przez to, gdy tylko pojawiły się ząbki, lekarz zdecydował o ich usunięciu. Chłopcu wyrwano mu wówczas 12 zębów. Igor w tym roku skończy 7 lat, uczy się chodzić i mówić. Chłopiec robi coraz większe postępy w mówieniu i chodzeniu. Wszystko dzięki profesjonalnej rehabilitacji, spotkaniom z logopedą, zajęciom integracji sensorycznej. Ostatnio, dzięki Waszemu wsparciu, Igor uczestniczył w turnusie metody krakowskiej, gdzie dzięki nauczył się bardzo wiele.

Nowa diagnoza

W ostatnim czasie lekarze ponownie zdiagnozowali chłopca. Przez pierwszych pięć mówiono o mózgowym porażeniu dziecięcym. Obecnie wiadomo już, że w przypadku Igora jest to wada genetyczna – uszkodzony transporter glukozy GLUT1 – badanie było możliwe również dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu, ponieważ NFZ z zasady nie finansuje takich badań.  Rodzice Igorka i sam Igor pozostają pełni nadziei, i dzielnie walczą o lepszą przyszłość Igorka, w której będzie mógł wieść samodzielne, pełne radości życie.   Środki na leczenie i profesjonalną opiekę można przekazać także rozliczając PIT oraz przekazując swój 1% dla Igora. Należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce: informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% wpisać „1938 pomoc dla Igora Kamińskiego”. Chłopiec jest pod opieką Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Tu można również wpłacać środki bezpośrednio na subkonto: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: „1938 pomoc dla Igora Kamińskiego”.   Fot. GKS Mamry