Wybrano przedstawiciela do Wojewódzkiej Rady Seniorów

19 września 2018 r. w Giżycku w ramach konferencji plenarnej środowisk senioralnych powiatu giżyckiego, odbyły się wybory kandydata do Społecznej Rady Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego z terenu powiatu giżyckiego. Zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji seniorskich z powiatu giżyckiego, którzy zaprezentowali swoich kandydatów.

Konferencję, w której udział wzięło 7 organizacji seniorskich zorganizowali: Giżycka Rada Seniorów, Giżycki Uniwersytet III Wieku działający w ramach CPUIS, Rada Seniorów w Wydminach i Wydmiński UTW.

Zebranych gości przywitał Wicestarosta Mirosław Dariusz Drzażdżewski, a konferencję poprowadziła dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku Ewa Ostrowska. Gościem konferencji plenarnej był również Krzysztof Marusiński z ramienia Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa w Olsztynie, Zastępca Rzecznika Praw Osób Starszych.

Organizacje seniorskie zgłosiły następujących kandydatów:

– Henryk Jurczyk – zgłoszony przez Giżycki Uniwersytet Trzeciego Wieku

– Maria Ziętek – zgłoszona przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Polskich Dzieci Wojny Oddział Terenowy w Giżycku

– Jan Łożyński – zgłoszony przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Giżycku

– Jerzy Macuk – zgłoszony przez Radę Seniorów Miasta Giżycko

Wybory nadzorowane przez komisję skrutacyjną wygrał Pan Henryk Jurczyk, wieloletni Prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Giżycku, członek Rady Programowej Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członek Giżyckiego Klubu Sportowego „Mamry”, działacz społeczny.

Serdecznie gratulujemy!

Ewa Ostrowska