XXIII sesja Rady Miejskiej

NAJBLIŻSZA SESJA RADY MIEJSKIEJ W GIŻYCKU
odbędzie się 16 kwietnia (czwartek) 2020 roku

w sali konferencyjnej Portu Ekomarina Giżycko

TRANSMISJE z SESJI RADY MIEJSKIEJ:
gizycko.tvmojegizycko.pl

Porządek i projekty uchwał XXIII sesji Rady Miejskiej w Giżycku
(BIP – informacja o XXIII sesji VIII kadencji Rady Miejskiej w Giżycku)

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, zwołanej na wniosek burmistrza miasta w związku z sytuacją kryzysową spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa, mają być przyjęte instrumenty wsparcia i pomocy udzielanej giżyckim firmom przez miejski samorząd. Planowana w tej chwili pomoc kosztować będzie miasto ponad 2,5 mln zł.

Zależy nam na jak najbardziej skutecznych formach pomocy, które trafią w potrzeby i pomogą w największych problemach. Zachęcamy przedsiębiorców, właścicieli firm, osoby prowadzące działalność gospodarczą w Giżycku, do przesyłania wszelkich uwag do proponowanych form wsparcia bezpośrednio na pocztę elektroniczną urzad@gizycko.pl. (artykuł z 9.04.2020 mojegizycko.pl zobacz...). Prosimy o zgłaszanie do 14 kwietnia 2020 swoich spostrzeżeń i sugestii do zapisów projektów uchwał, które znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej – zwolnienia z podatku od nieruchomości i przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości.

Prosimy o przekazywanie wszelkich uwag i spostrzeżeń, dotyczących obecnej, bardzo trudnej sytuacji, mającej ogromny wpływ na mieszkańców i lokalną gospodarkę:

– problemów z jakimi już Państwo się zetknęliście i jakich się spodziewacie,
– w jaki sposób może skutecznie pomóc samorząd, rząd lub inne instytucje
– własne wnioski, przemyślenia i opinie

Państwa opinie, sugestie, propozycje będą omówione w kontekście projektów uchwał i kolejnych rozwiązań, które pomogą giżyckim firmom przetrwać czas kryzysu z powodu epidemii koronawirusa. Wszystkie otrzymane informacje włączone zostaną do analizy planu pomocy. Korespondencję prosimy przesyłać bezpośrednio na adres: urzad@gizycko.pl.