Klasyka na Wielki Tydzień w PSM | Daniel Rybicki i Marta Szymańska

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Giżycku zaprasza na koncert wybitnego flecisty, Daniela Rybickiego. Koncert pt. Klasyka na Wielki Tydzień, zaplanowano na wtorek 26 marca o 17.30.

Podczas koncertu, Danielowi Rybickiemu będzie akompaniowała Marta Szymańska - młoda dyrygentka i pianistka w bydgoskiej Operze Nova. Artystka na swoim końcie ma m.in. nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim „Alceo Galliera” w Bordigherze we Włoszech. Jest absolwentką Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Poznaniu.

 

WSTĘP WOLNY

 

 

Daniel Rybicki - solista, kameralista i pierwszy flecista Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Od 2010 roku jest absolwentem klasy fletu prof. Jadwigi Kotnowskiej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

 

Równocześnie w tym samym roku ukończył studia magisterskie w klasie fletu prof. Bertena D'Hollander w Hogeschool voor Wetenschap en Kunst Lemmensinstituut w Leuven (Belgia) uzyskując tytuł Master of Art z wyróżnieniem.

 

W czasie studiów pobierał regularne lekcje i uczestniczył w kursach wielu czołowych profesorów takich jak: Robert Winn z Hochschule für Musik - Köln, William Bennett z Royal Academy of Music - London, Susan Milan z Royal College of Music - London, Andras Adorjan z München Musikhochschule, Carlo Jans - Luxembourg Conservatoire, Phillip Bernold - Conservatoire National de Musique et de Danse de Lyon.  

 

Współpracował z wieloma cenionymi orkiestrami m.in. Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Capellą Bydgostiensis, Capellą Thoruniensis, Polską Filharmonią Bałtycką, Belgian Chamber Orchestra, Orkiestrą agencji ProMusica z którymi występował w najbardziej renomowanych salach koncertowych Europy (Tonhalle w Zurichu, Konzerthaus w Wiedniu, Gewandhaus w Lipsku, Filharmonia Monachijska, Musikverein w Wiedniu, Filharmonia Berlińska).

 

Na całokształt jego artystycznej osobowości składają się również uczestnictwa w festiwalach fletowych (Belgian Flute Festival w Brukseli i Antwerpii, British Flute Convention – Manchester oraz Adams Flute Festival – Ittevort w Holandii) liczne solowe (m.in. z orkiestrami Filharmonii Pomorskiej - Symfoniczną oraz Capellą Bydgostiensis, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Śląskiej, Filharmonią Zabrzańską pod batutą m.in. Jose Maria Florencio, Michała Klauzy, Tadeusza Wojciechowskiego, Jerzego Maksymiuka, Roberta Kabary, Kai Buman etc.) oraz kameralne występy w kraju i za granicą.  

 

Daniel Rybicki jest również wielokrotnym organizatorem i wykładowcą międzynarodowych kursów mistrzowskich z współudziałem m.in. Bertena D'Hollander, Garetha McLearnon, Matvey Demin.